Atpakaļ ziemā Pirenejos

Pundurērglis. Aínsa, Spānija, 20.05.2013, gaišā forma.

Pundurērglis, gaišā forma. Aínsa, Spānija, 20.05.2013.

Ar pāris kolēģiem jau ziemā ieplānojām braucienu uz Francijas un Spānijas Centrālajiem Pirenejiem maija vidū ar mērķi fotografēt „trūkstošās sugas”. Bijām domājuši ērtu braucienu saulainā un siltā laikā, kāds šajā reģionā maijā bieži valda, taču realitātē nonācām atpakaļ ziemā. Papildus vēl neizkusušajam sniegam pa virsu bija sasnidzis jauns, augstkalnu apvidos apgrūtinot pārvietošanos gan ar auto (vairākas pārejas bija slēgtas), gan ar kajam. Sniega segas apakšēja robeža bija ap 1800 m. Mēs uzturējāmies pamīšus dažādos augstumos – gan uz sniega segas robežas, kur aitu ganāmpulki nepacietīgi gaidīja nokūstam sniegu, lai tiktu augstāk, gan arī zemajās ganībās upju ielejās.

Lai ari lietus un sniegs ar pārtraukumiem turpinājās, priekš pirmās reizes tomēr bijām apmierināti ar redzēto un safotografēto, īpaši attiecībā uz plēsīgajiem putniem, kas tur bija sastopami lielā daudzveidībā un skaitā. Šajā ziņā es laikam tikai vienā vietā pasaulē (Indijas Himalajos) biju redzējis ko līdzīgu. Bārdainie grifi, baltgalvas grifi, baltie grifi, sarkanās un melnās klijas, čūskērgļi, pundurērgļi, peļu klijāni un lauku piekūni izlidojumu laikā bija redzami praktiski visur, kur vien braucām. Mazliet retāk redzējām klinšu ērgļus, svītrainos ērgļus (jeb vanagērgļus), ķīķus un zvirbuļvanagus. Vienīgā suga, ko piecu dienu laikā neredzējām, bet vajadzēja redzēt, bija lielais piekūns.

Dalos dažās fotogrāfijās no šā brauciena un iesaku šo reģionu visiem plēsīgo putnu entuziastiem.

Otars Opermanis,
otars.opermanis@mnhn.fr
autora foto

P.S. Lūgums aizpildīt aptauju par Dabas Koncertzāli, ja esat apmeklējis vismaz vienu no šiem pasākumiem. Tas aizņems tikai 10 minūtes laika. Paldies!

_MG_7586_1

Sarkanā klija.

_MG_8751_1

Pundurērglis, gaišā forma. Aínsa, Spānija, 20.05.2013.

_MG_7819_1

Baltgalvas grifs, pieaugušais putns. Gavarnie, Francija, 18.05.2013.

_MG_7771_1

Baltgalvas grifs, pieaugušais putns. Gavarnie, Francija, 18.05.2013.

IMG_6388   IMG_6375

This entry was posted in Ceļojumi. Bookmark the permalink.

2 Responses to Atpakaļ ziemā Pirenejos

  1. Daina says:

    Sarkanā klija izskatās ļoti skaista. Žēl, ka pie mums tādas neredzēt, būs vien jābrauc uz dienvidu pusi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>