Baložu noteikšana

 

Agnis Bušs

Ūbele ir mazāka par gredzenūbeli (fonā).
Foto: S. Bērziņa / selgasfoto.lv

Latvijā sastopamas piecas baložu sugas – mājas balodis Columba livia forma domestica, meža balodis Columba oenas, lauku balodis Columba palumbus, gredzenūbele Streptopelia decaocto un parastā ūbele Streptopelia turtur –, kuru noteikšanai arī veltīts šis raksts. Latvijā vienu reizi ir sastapta arī austrumu ūbele Streptopelia orientalis, kas ir līdzīga parastajai ūbelei, bet lielāka. Lai arī visi šie putni pieder pie baložu dzimtas, samērā viegli var atšķirt baložu (Columba) ģints pārstāvjus no ūbeļu (Streptopelia) ģints pārstāvēm – baloži ir lielāki un tumšāki, turpretim ūbeles mazākas un samērā gaišas. Baložus var ļoti labi atšķirt pēc dziesmas, kuru bieži var dzirdēt mežos.

Apdzīvotās vietās sastopami mājas baloži, retāk – gredzenūbeles un lauku baloži. Meža balodis un parastā ūbele – lielākoties mežos. Trīs sugas – meža, lauku un mājas balodis nereti novērojami uz laukiem vienā barā, īpaši, kad notiek lauku darbi.
Summary in English

Lasīt rakstu:

WWF: Baložu noteikšana /A. Bušs/

Kas ir WWF formāts?

Patika raksts?

Atbalsti nākamo žurnāla “Putni dabā” izdošanu un izplatīšanu Latvijas bibliotēkām!

Iesaki arī draugiem:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>