Pirmā tikšanās ar zaļajām vārnām

 

Ieva Grīnerte

Edmunds Račinskis un Ieva Grīnerte ar zaļo vārnu.
Foto: I. Mārdega

Vakarā pirms nākamās dienas “Putni dabā” izbrauciena uz īsu brīdi ieskrēju pie kaimiņiem. Kad pateicu, ka rīt dodos zaļajās vārnās, atbilde bija – kas tas par krogu? Par zaļo vārnu eksistenci Latvijā ar putniem nesaistīti cilvēki zina retais. Kāds vecākā gadagājuma cilvēks atminas, ka tās kādreiz sēdējušas uz elektrības vadiem. Speciālisti apgalvo, ka Latvijā to bijis daudz gan Vidzemē, gan Kurzemē, gan Latgalē. Šogad Latvijā konstatēta ligzdošana tikai 21 pārim, tādēļ ar lielāko prieku pieņēmu piedāvājumu ar viņām iepazīties.

Kopā ar mūsu pētniekiem Edmundu Račinski, Tomu Račinski, Ievu Mārdegu un Dr. Saimonu Batleru (Simon Butler) no Austrumanglijas universitātes 2012. gada 30. jūnijā devāmies dienu garā braucienā apsekot zaļo vārnu būrus un uzlikt ģeolokatorus pieaugušajiem putniem Ādažu poligonā un Silakrogā.
Summary in English

Lasīt rakstu:

WWF: Pirmā tikšanās ar zaļajām vārnām /I. Grīnerte/

Kas ir WWF formāts?

Patika raksts?

Atbalsti nākamo žurnāla “Putni dabā” izdošanu un izplatīšanu Latvijas bibliotēkām!

Iesaki arī draugiem:

One Response to Pirmā tikšanās ar zaļajām vārnām

  1. Pingback: “Putni dabā” vasaras nedēļa |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>