Putnu vērošana Engures ezerā un tā apkārtnē

 

Agnis Bušs

Engures ezers (pa labi) un Rīgas jūras līcis no gaisa.
Foto: A. Auniņš

Engures ezers ir izslavēts ar putnu bagātību – Jānis Vīksne savā grāmatā “Engure – putnu ezers” ir norādījis, ka šajā vietā migrācijas laikā var pat sastapt visas Latvijā reģistrētās sugas (Vīksne 1997). Putnu vērotāju aprindās ezers lielāku atzinību ieguvis pēc putnu vērošanas torņu uzcelšanas tā krastos, tāpēc šajā rakstā vairāk koncentrēsimies uz putnu vērošanas iespējām no ezera krastiem un putnu torņiem.

Kopumā iespējas vērot putnus Engures ezera apkaimē ir ļoti plašas un daudzveidīgas: Engures ezers ar tā salām un plašajiem niedrājiem, pļavas, meži, dumbrāji u.c. biotopi ezera krastos un tuvumā esošā Rīgas jūras līča piekraste. Pats Engures ezers putnu vērošanai ir pieejams no austrumu un rietumu puses. Ja grib vērot putnus ezera ziemeļu un dienvidu galā, jārēķinās, ka būs pamatīga brišana pa dumbrājiem un slīkšņām. Pirms vai pēc ezera ornitofaunas apskates noteikti jāpiestāj arī jūras malā. Daudzviet ezera krastos aug meži, kas vietām mijas ar pļavām, līdz ar to uzmanīgs vērotājs novēros ne tikai ūdensputnus, bet arī meža un klajās vietās mītošos putnus.
Summary in English

Lasīt rakstu:

WWF: Putnu vērošana Engures ezerā un tā apkārtnē/A. Bušs/

Kas ir WWF formāts?

Patika raksts?

Atbalsti nākamo žurnāla “Putni dabā” izdošanu un izplatīšanu Latvijas bibliotēkām!

Iesaki arī draugiem:

2 Responses to Putnu vērošana Engures ezerā un tā apkārtnē

  1. Pingback: Putnu balsu pašpārbaude 26.martā |

  2. Pingback: Putnu balsu pašpārbaude 27.martā |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>