Nodarbības par putnu ierakstīšanu dabā un skaņu apstrādi

Dziedošs niedru strazds. Foto: Selga Bērziņa

Dziedošs niedru strazds. Foto: Selga Bērziņa

Šā gada 15. februārī Rīgā, Trīs pavāru restorāna telpās notiks apmācību un pieredzes apmaiņas nodarbības par putnu skaņu ierakstīšanu un ierakstu apstrādi datorā. Pasākumu vadīs ornitologs Edmunds Račinskis, iepazīstinot ar skaņas darbu praktisko daļu, kas pieejama katram putnu vērotājam bez īpašiem papildu līdzekļiem vai tēriņiem.

Programmas saturs dos ieskatu gan par ikdienā ikvienam pieejamām skaņu ieraksta ierīcēm (telefoniem, diktofoniem, fotoaparātiem u.c.), gan par specializētiem rīkiem (digitālajiem skaņu rakstītājiem un dažādiem mikrofoniem), par skaņas ierakstu pārnesi uz datoru, par failu konvertēšanas un apstrādes iespējām, izmantojot bezmaksas programmatūru, kā arī par skaņu ierakstu tālākas izmantošanas un izplatīšanas iespējām. Šis būs izvērsts stāstījums par ziņojumu, ar kuru E. Račinskis uzstājās LOB saietā pērnā gada 2. novembrī (video skatāms šeit: http://putnidaba.lv/video).

Mūsdienās putnu ierakstīšana kā novērojumu dokumentēšanas un zināšanu papildināšanas veids katram ir tikpat brīvi pieejams (un pa spēkam) kā fotografēšana. Ja zināt, ka arī jums noderētu iedvesma un jaunas zināšanas par putnu skaņu ierakstīšanu un izmantošanu, piesakieties skaņu nodarbībām līdz trešdienai, 12. februārim Edmundam Račinskim pa e-pastu (edmunds@ldf.lv) vai tālruni (29491927). Vietu skaits ir ļoti ierobežots.

Pēc pieteikuma apstiprinājuma jāsamaksā dalības maksa 14,00 EUR (LOB biedriem 10,00 EUR) uz Latvijas Ornitoloģijas biedrības kontu (LV34HABA000140J035491, reģ. nr. 40008002230) līdz 13. februāra rītam ar norādi „Par putnu skaņu nodarbību”. Ja pēc pieteikšanās un apmaksas ir skaidrs, ka nebūs iespējams piedalīties nodarbībā, tad pieteikt atmaksāt samaksāto dalības maksu ir iespējams līdz 12. februārim.

Pasākuma norises laiks 15. februārī no plkst. 9.30 līdz 13.30.
Adrese: Torņa iela 4, Jēkaba kazarmas 2B.

Skaņu nodarbību organizē un atbalsta:

Lob_logo_2008     dabasSkanas_kvad-balts_200px_cr

 

Edmunds Račinskis, edmunds@ldf.lv

This entry was posted in Balsis. Bookmark the permalink.

One Response to Nodarbības par putnu ierakstīšanu dabā un skaņu apstrādi

  1. Parfum says:

    Nu ko, tiekamies 15. februārī?:))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>