Tiks īstenots projekts "Latvijas pūču izpēte"

Apodziņš – Latvijas mazākā pūcīte – uz žurnāla “Putni dabā” vāka.

Vakar, 28. februārī, plkst. 23.59 noslēdzās Labiedarbi.lv februāra projektu konkurss. Godpilnajā ceturtajā vietā ierindojās projekts “Latvijas pūču izpēte” un attiecīgi ieguva finansējumu projekta īstenošanai. Kopumā finansējumu ieguva pieci konkursa projekti, no kuriem pirmā vieta ieguva 8932 balsis, bet “Latvijas pūču izpēte” 8417 balsis. Jāatzīst, ka cīņa par balsīm notika līdz pēdējam brīdim – piektā vieta, kas vēl ieguva finansējumu, savāca 8338 balsis, bet nākamā sestā vieta tikai par 49 balsīm mazāk – 8289 balsis un saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem finansējumu neiegūst. Vēl dienas pirmajā pusē projektam “Mazie slēpotāji Krāslavā” neizskatījās pārāk lielas cerības iegūt finansējumu, jo atpalika no piektās vietas par stabilām 200 balsīm, tomēr vakarpusē situācija mainījās un notika pat cīņa balss balsī, bet stundu pirms balsojuma beigām tika iegūts stabils pārsvars un finansējums iegūts. Varēja manīt, ka visiem sešiem projektiem balsu vākšana aktīvi notika līdz pēdējam brīdim un pēdējā dienā pat tika savāktas 1000 balsis.
Projekta pieteicējs Gaidis Grandāns pastāstīja, ka “Cīņa nebija viegla un pēdējās stundas vienu brīdi pat balsošanas lapa darbojās ļoti lēni un nebija iespējams ievadīt balsis. Par laimi balsu vākšana notika vairākās vietās vienlaikus un visur tehniskās problēmas tik ļoti neizpaudās.”

Projekta “Latvijas pūču izpēte” ietvaros paredzēts veikt migrāciju pētījumus un ligzdošanas parauglaukumu apsekošanu. Pūču pētnieks Andris Avotiņš jun. informēja, ka “iegūtais finansējums tiks izlietots pūču pētījumu inventāra iegādei un daļai no degvielas izmaksām. Kopumā tiks iegādāti aptuveni 10 pūču ķeramie tīkli un izveidotas 10 provocēšanas iekārtas. Pārējā naudas summa tiks izmantota degvielas iegādei, lai būtu iespējams veikt lauka darbus astoņos pūču izpētes parauglaukumos austrumu Latvijā un nokļūšanai migrāciju pētījumu stacijās Kolkā un Papē. Parauglaukumos tiks veiktas nakts uzskaites, ligzdvietu meklēšana un kontrole, kā arī pūču būru izvietošana.”

Līdz ar februāra konkursa beigām vismaz Labiedarbi.lv ietvaros nekas nav beidzies, bet gan drīzāk sācies no jauna – marta konkursā piedalās projekts “Žurnāla “Putni dabā” krāsainie numuri Latvijas bibliotēkām”. Projekta ietvaros paredzēts izdot pilnu žurnāla “Putni dabā” komplektu 2013. gadā, t.i. četrus numurus. Pirmais numurs tiks izdots par pašlaik pieejamajiem līdzekļiem, bet atlikušajiem trim ir vajadzīgs Labiedarbi.lv finansējums. Visus četrus žurnāla numurus ir paredzēts bez maksas izplatīt gan Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedriem, gan Latvijas publiskajām bibliotēkām (vairāk nekā 800), kā arī elektroniski tas būs pieejams arī žurnāla interneta lapā Putnidaba.lv.
Žurnāla redaktors Agnis Bušs stāsta, ka “žurnāls patiesībā ir sabiedrības veidots izdevums un arī domāts sabiedrībai kopumā, īpaši tiem, kam interesē un rūp putni un norises dabā. Pēdējo piecu gadu laikā žurnāla veidošanā ir iesaistījušies ap 200 autoru, kuri iesniedz materiālus (gan rakstus, gan bildes) bez atlīdzības. 2009. un 2012. gadā žurnālu saņēma arī vairāk nekā 800 bibliotēkas visā Latvijā un tādējādi drukātais žurnāls ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam.” Interneta lietotājiem jau tagad žurnāls ir pieejams arī elektroniski: Putnidaba.lv ir publicēti vismaz pēdējo trīs gadu numuri, t.sk. “Pūču numurs” 2011. gadā.

Projektu “Žurnāla “Putni dabā” krāsainie numuri Latvijas bibliotēkām” ir iespējams atbalstīt bez maksas līdz 31. martam apmeklējot abas vietnes:
http://ej.uz/putni13a – gan ar mobilo tālruni (portālā Labiedarbi.lv),
http://ej.uz/putni13b – gan ar Draugiem.lv profilu.

Labiedarbi.lv       draugiem.lv     

Sagatavoja Agnis Bušs,
agnis@putnidaba.lv

Iesaki arī draugiem:

This entry was posted in Pūces. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>